Urządzenia do załadunku elementów do obróbki cieplnej

Obszar obróbki cieplnej znany jako Urządzenia do Załadunku tworzą urządzenia umożliwiające przeniesienie elementów do pieca w celu obróbki cieplnej. Są one niezwykle ważne dla prawidłowego wyniku procesu termicznego. Ich waga i struktura mają wpływ na równomierność ogrzewania, idealną dyfuzję węgla i szybkie chłodzenie elementów poddanych obróbce. Poprzez optymalizację ułożenia i obciążenia powierzchni użytkowej, muszą przetransportować możliwie największą liczbę przedmiotów do pieca bez ich zniekształcania. Ponadto, ze względu na koszty, sprzęt musi być w stanie wejść i wyjść z pieca setki, jeśli nie tysiące, razy. Dlatego też urządzenia te wykonane są ze specjalnych stali. Zarówno półprodukty, jak i odlewy mają odpowiednie struktury powierzchni.

Siatki sprężyste

Siatki sprężyste – nazwane tak, ze względu na kształt płytek, które tworzą ten element, są wykorzystywane do wspierania i przenoszenia dużych odkuwek do pieca i późniejszego hartowania w wodzie, wodzie z polimerami lub w oleju.

Urządzenie to ma specyficzną konstrukcję. Montowane jest bez spawania, dlatego też zachowuje się jak sprężyna i, pomimo szoków termicznych, zapewnia niesamowitą wydajność. Zwykle zrobione są ze stali nierdzewnej AISI 310 (W 1.4845), lecz możemy je przygotować z każdego rodzaju stali przeznaczonej do wysokich temperatur i praktycznie dowolnej wielkości.

Rozmiar
3500 x 1200,
H = 70

Rozmiar
1300 x 800,
H = 80

Rozmiar
3000 ca x 1000,
H = 60

Pozostałe

Podpory

Systemy modułowe

Części zamienne do pieców przemysłowych

Urządzenia do załadunku elementów do piaskowania

Pozostałe produkty